nasz cel

uczynić Biłgoraj przyjaznym dla rowerzystów poprzez:

  • poprawę warunków poruszania się na rowerze w mieście
  • zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów jako uczestników ruchu drogowego
  • popularyzację roweru jako wygodnego i przyjaznego dla środowiska środka transportu

Aktualności

« powrót

2012-11-28

VIII Biłgorajska Masa Krytyczna

Już w najbliższy piątek, 30 listopada startuje VIII Biłgorajska Masa Krytyczna. W dalszym ciągu chcemy zwracać uwagę na potrzebę istnienia ścieżki rowerowej przy ulicy Kościuszki. Decyzję o nieuwzględnieniu ścieżki rowerowej w projekcie przebudowy ulicy Kościuszki uważamy za bardzo złą z punktu widzenia rowerzystów. Jest to decyzja która na lata komplikuje komunikację rowerową w mieście i będzie zmuszała rowerzystów do łamania prawa (rowerzyści w trosce o własne bezpieczeństwo w dalszym ciągu będą poruszali się chodnikami, tak jak to ma miejsce obecnie). Mimo naszych usilnych starań, pism i apeli do władz miasta nie udało się niestety doprowadzić do zmiany decyzji w tej sprawie.

Jak co miesiąc, zbiórka uczestników rozpoczyna się od godziny 17:30 na placu przed Urzędem Miasta, natomiast początek przejazdu nastąpi o godzinie 18:00. Trasa przejazdu tym razem liczy około 11 km i wiedzie następującymi ulicami: – Plac Wolności – Moniuszki – Łąkowa  – Sitarska - Poniatowskiego – Cegielniana – Kościuszki – Nadstawna – Knappa – kładka przez Białą Ładę - Matejki – Zielona - Włosiankarska – Jana Pawła II – Krzeszowska – Kościuszki – Plac Wolności. Ze względu na porę roku i powrót Masy na Plac Wolności o zmroku, prosimy wszystkich uczestników o wyposażenie swoich rowerów w niezbędne oświetlenie.

Nad bezpiecznym przejazdem kolumny rowerzystów przez miasto będzie czuwała Policja, szczególnie na skrzyżowaniach. Organizatorzy we własnym zakresie zapewniają również służbę porządkowąwyróżniającą się odblaskowymi kamizelkami. Masa Krytyczna jest oficjalnie zgłoszona jako zgromadzenie publiczne. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Masie Krytycznej zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Masy na stronie internetowej.

Galeria wpisu

Plakat listopadowej MK
Pliki do pobrania
Tytuł Zobacz/pobierz
Regulamin MK Zobacz/pobierz (154 kB)

« powrót

dołącz do inicjatywy!

zgłoś problem lub sugestię

prosimy mieszkańców
o zgłaszanie problemów
i sugestii związanych
z komunikacją rowerową
wypełnij formularz

inicjatywę wspierają!

patronat medialny© 2019 Net Partners