nasz cel

uczynić Biłgoraj przyjaznym dla rowerzystów poprzez:

  • poprawę warunków poruszania się na rowerze w mieście
  • zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów jako uczestników ruchu drogowego
  • popularyzację roweru jako wygodnego i przyjaznego dla środowiska środka transportu

Aktualności

« powrót

2016-03-18

Wiosenna Masa Krytyczna

Marcowa Masa Krytyczna ma na celu zachęcenie mieszkańców Biłgoraja do częstego korzystania z rowerów, a zwłaszcza na krótkich dystansach. W tym miesiącu wyjątkowo Masa Krytyczna odbędzie się w niestandardowym terminie, z tego względu, że ostatni piątek miesiąca jest jednocześnie Wielkim Piątkiem i przejazd Masy kolidowałby z odbywającą się tego dnia procesją. Masa Krytyczna została więc przeniesiona na niedzielę 20 marca.

Uczestnicy naszego przejazdu dołączą do grupy rowerzystów z Rowerowego Roztocza, którzy tego dnia organizują akcję „Rowerowe powitanie wiosny” i o godz. 10:00 wyjedziemy spod Urzędu Miasta na wspólny przejazd rowerowy.

Przejazd Masy będzie miał na celu zachęcenie mieszkańców naszego miasta do częstego korzystania z rowerów. Zbliża się wiosna, robi się coraz cieplej, w Biłgoraju przybywa nowych dróg rowerowych – są to czynniki sprzyjające podróżom rowerowym. Zachęcamy więc do przesiadania się z samochodów na rowery, a zwłaszcza w mieście - w drodze do pracy, szkoły czy na zakupy. A powodów do wyboru roweru jest cała masa: przede wszystkim dla poprawy naszego zdrowia i samopoczucia, ze względów ekologicznych (mniej spalin), względów ekonomicznych, jak również dla zmniejszenia natężenia ruchu samochodowego w mieście.   

Galeria wpisu

Plakat Masy
Pliki do pobrania
Tytuł Zobacz/pobierz
Regulamin Masy Zobacz/pobierz (154 kB)

« powrót

dołącz do inicjatywy!

zgłoś problem lub sugestię

prosimy mieszkańców
o zgłaszanie problemów
i sugestii związanych
z komunikacją rowerową
wypełnij formularz

inicjatywę wspierają!

patronat medialny© 2019 Net Partners